A világ számos táján már nem meglepő, ha egy munkahely állatbarát minősítésű, bár hazánkban egy-egy nagyobb multi és pár „első fecske” kivételével még igen kevésről hallani csak. Pedig az állatbarát munkahely nem csak a munkavállaló, de a munkáltató számára is sok előnnyel jár.
TovábbA nyár legforróbb napjai következnek – ezt ígérik a meteorológusok. Ilyenkor nem csak a levegő, de bizony a járda is alaposan felmelegszik. Sőt, jóval melegebb lesz, mint a levegő hőmérséklete.
TovábbAhogy az emberek, úgy házi kedvenceink szervezete sem képes víz nélkül működni. Egy felnőtt ember testtömegének mintegy 50-65 százaléka víz (ez függ kortól, nemtől súlytól, stb.), legtöbb sejtünk (a zsírsejteket kivéve) legfőbb alkotója a víz. A kutya szervezete mintegy 80%-ban szintén vízből épül fel.
TovábbAz öreg kutya nem vén kutya, és az idős kor nem betegség. A gazda sokat tehet azért, hogy idősödő kedvence számára az aranyévek könnyebbek legyenek, és ugyanolyan boldogak, mint a korábbiak.
TovábbA gazdák nem csak szeretik kedvenceiket, de büszkék is rá. Szeretnék megmutatni a barátoknak, ismerősöknek, a nagyvilágnak, milyen csodás kis állat él velük. A Facebookot, az Instagramot elárasztják a cuki állatképek.
TovábbAmikor valaki eldönti, hogy szeretne egy kiskutyát, vagy kiscicát, jó eséllyel eldönti, hogy felelős gazda lesz. No, de mi ennek a módja? Hogyan tudná a gazdi megmutatni kedvencének szeretetét? Mi lehet annál jobb és több, mintsem a lehető legteljesebb és legboldogabb életet biztosítani a kutyának?
TovábbA kutyák nem csak éjjel alszanak, de bizony sokszor a nap nagy részét szunyókálással töltik. Az emberek hozzászoktak ahhoz, hogy általában akkor alszanak, amikor kinn sötét van, napközben, világosban pedig aktívak.
TovábbA szájkosár bizony elég megosztó dolog és gyakran vált ki sztereotip reakciókat az emberekből. Pedig az, hoyg egy kutya szájkosarat visel, nem feltétlenül jelenti azt, hogy agresszív, vagy ha az is, nem biztos, hogy rossz kutya. A szájkosár annyit jelez, hogy a kutya gazdája felelős gazda, aki ismeri kutyája esetleges reakcióit.
TovábbMinden és mindenki öregszik, ez alól a kutyák sem kivételek. Az állatgyógyászat fejlődése lehetővé teszi, hogy a kutyák hosszabb ideig éljenek, mint valaha. Ez pedig azt jelenti, hogy meg kell tanulnunk az idősebb kutyáink megfelelő gondozását.
TovábbA székrekedés a széklet gyakoriságának vagy mennyiségének tartós csökkenését, vagy erőltetett, nehéz székletürítést jelent. Amennyiben a székletürítés késík, akkor a széklet túl sokáig marad a vastagbélben, ahol a nedvesség a beleken keresztül felszívódik belőle, így végül ürítése nehézkes és fájdalmas lesz.
TovábbAz állítás és a maradás szintén alap parancs a kutya és a gazda életében. A jól nevelt és megfelelően szocializált kutya számára elengedhetetlen fontosságú, hiszen bármilyen helyzet adódik, e két parancs segítségével hosszabb időn át szoros ellenőrzés alatt tudjuk tartani.
TovábbValljuk be őszintén, igazán cuki látvány, ahogy a hideg, téli estéken a kutya elkezd vackolni, és kicsire összehúzva magát, begömbölyödve bújik félig a takaró alá. A legtöbb kutya esetében teljesen normális, ha bebújik a takarók alá, vagy csinál magának egy fészket az udvaron, akár a lehullott falevelekből, hogy ott aludjon egy jót.
TovábbEgy kutya csodálatos társ az ember számára. Legyen a gazdi akár gyakorlott kutyatartó, akár kezdő kutyás, a legfontosabb, hogy kedvence egészségét és boldogságát kiemelt feladatként kezelje. Vannak olyan alapvető dolgok, amiket nem árt időről időre átismételni, ellenőrizni. Ebben a kutyás 1x1 listában igyekeztünk ezeket összeszedni.
TovábbAz állattartás felelősséggel jár. Életünk során gondoskodunk kedvencünk táplálásáról, egészségéről, mozgásáról, mentális egészségéről. Ám gondoskodnunk kell arról is, mi lesz vele, ha mi végleg elmegyünk. Sok idős ember él magányosan, család nélkül, kutyájával, cicájával.
TovábbKedvencünk közelgő elvesztésének gondolatával nehéz megbirkózni. Talán ez az egyik legnehezebb helyzet, amellyel egy gazdi szembesülhet. Teljesen mindegy, hogy barátja már éltes korba lépett, vagy valamilyen súlyos betegséggel diagnosztizálták, a legfontosabb, hogy az utolsó együtt töltött időket a lehető legnyugodtabbá tegye...
TovábbMikor legyen a nagy nap? Mikor viheti végre haza az apróságot? Persze mindenki lehetőleg már tegnapelőtt szeretné, de legalábbis most azonnal. Higgye el, érdemes várni, több okból is.
TovábbA számmisztikával foglalkozó emberek szerint a 20-as szám az ébredés száma. Azt vallják, hogy a 20-as vibárlású embereket mindig új célok, tervek és ambíciók hajtják, és bár érhetik kudarcok, olyan adottságokkal bír, mellyel a megoldhatatlannak tűnő feladatokat is képes megoldani.
TovábbBeköszöntött az igazi tél, lesett az első hó. Aki útra kelt, az láthatta, hogy bizony sózzák az utakat. Igaz, hogy a jelenleg használatos útszóró só nátriummentes, környezetbarát, és megfelel a hatályos jogi szabályozásoknak, ám ez nem jelenti azt, hogy teljes mértékben jót tesz az állat mancsának.
TovábbA téllel együtt érkezik a hó, a sár. Kedvenceink sem szeretik a rossz időt, még ha néha ki is élvezik, hogy malackodhatnak egy kicsit a latyakban. Mindenki ismer olyan kutyát, amelyik ha esőt észlel, még az egészségügyi sétára is csak vonakodva hajlandó.
TovábbA költözés mindig stresszel jár, márpedig a stressz nem jó. Az ember pedig a szervezés, pakolás, kartondobozok, ruhászsákok és szállítókkal vívott harcok káoszában sokszor észre sem veszi, mennyire megviseli kedvenceit a felfordulás.
Tovább