Igazából teljesen mindegy, hogy milyen ok – kényszeres viselkedés, környezeti vagy egészségügyi okok – miatt rágja a macska az elektromos vezetékeket, a helyzet aggodalomra okot adó. Egyrészt az állat testi épsége, egészsége, másrészt pedig a drágsa elektromos készülékek és rendszerek miatt.
TovábbA macskák titokzatos lények, sokszor nehéz kitalálni, mire is gondolhatnak. Mivel nem tudják elmondani érzéseiket, így kénytelenek vagyunk testbeszédüket figyelni. A testbeszéd, ezen belül a farok mozgásának értelmezése a kulcs a macska titkainak megfejtéséhez.
TovábbA macskáknak sokféle furcsa szokása van, olyan, melyeket a gazdák nem tudnak hova tenni. Ezek egyike az, hogy ha leesik bármilyen papír a földre, a cica nagy eséllyel lecsap rá, játszik vele, majd elkezdni rágcsálni, sőt, sokszor meg is eszi.
TovábbSok történetet lehet hallani arról, hogy olyan emberek, akik korábban csak komoly góygszerek, antidepresszánsok szedésével tudták depressziójukat kordában tartani, elhagyhatták a gyógyszereket, amikor kutyát vagy macskát vettek magukhoz.
TovábbA macskákat sokan szeretik, sok ember választ magának doromboló kedvencet. Ám a cicákhoz nagyon sok mítosz is kapcsolódik, melyek miatt jó páran szeretetük ellenére sem merik rászánni magukat a macskatartásra. Talán, ha most el tudjuk oszlatni ezeket a tévhiteket, jó páran megnyugszanak.
TovábbA videomegosztó oldalak tele vannak olyan videókkal, amelyekben a gazdák uborkát tesznek a cica mögé. A macska megfordul és megijed, hatalmasat ugorva hátra. Persze, első alkalommal ez viccesnek is tűnik, de később az ember elgondolkodik, vajon miért fél a cica az uborkától?
TovábbVajon hányan élnek egy háztartásban egy igazi pszichopatával? Nos, a Journal of Research in Personality szerint elég sokan, ugyanis kedves, doromboló négylábú barátainknak van egy másik oldala is, amely már annyira nem is bájos.
TovábbBár a magukat „kutyásnak” bélyegző emberek többsége a macskákat gyakran zárkózottnak, sőt barátságtalannak titulálja, rengeteg aranyos és bújós, szeretettel teli cica létezik. Egyszóval senki ne hagyja magát megtéveszteni a sztereotípiák által.
TovábbMásfél éve ismerkedünk egy korábban csak hírekből, könyvekből ismert fogalommal, a világjárvánnyal. Ha pedig körülnézünk ismeretségi körünkben vagy közösségi oldalaink hírfolyamában, azt láthatjuk, hogy nagyon sok, korábban állatmentes családban élő ismerősünk fogadott be vagy vásárolt kutyát vagy cicát.
TovábbBár sokan azért választanak inkább macskát, mintsem kutyát, merthogy ők közel sem olyan „zajosak”, azért nem szabad azt hinni, hogy a cicák nem adnak ki hangot. Sőt! Nagyon sok fajta, sok macska képes erősen nyávogni, de akár üvöltéshez vagy sikítozáshoz hasonló hangot kiadni, nem beszélve a hangos dorombolásról és más hangokról.
TovábbÉszrevették már, hogy a macskák szeretik a magaslati levegőt? Repkednek a konyhapult és a szekrény teteje, a kanapé és a könyvespolc legmagasabb pontja között, majd megtelepszenek fenn. Általában egyszerű tényként kezeljük, hogy a cicák jól érzik magukat a magasban, és kész. De vajon mi ennek az oka?
TovábbA macskamenta (Nepeta cataria) az évelő mentafélék családjába tartozó növény. Nevét az olasz Nepete városról kapta, ahol kiterjedt termesztése folyt. Ez a növénycsalád a kelet-mediterrán régiótól a Kelet-Himalájáig elterjedt, mely a macskákra általában hihetetlen hatást képes gyakorolni.
TovábbEgyre több ember rendeli házhoz a megvásárolt termékeket. A karantén napjaiban sokszor a máskor az állatfelszerelési boltban megejtett hosszas válogatás helyett a webáruházakban vásárolt fekvők, játékok is futárral érkeztek. Aztán amikor a gazdi boldogan kibontotta a pakkot, a cica nem a szuper ágy vagy izgalmas játék után kapott, hanem belefeküdt az üres dobozba.
TovábbAz nem lehet kérdéses, hogy minden gazdi szereti a macskáját. Ám tény, hogy ez az odaadó szeretet nem mindig talál viszonzásra. Igaz, a macska nem utálja a gazdáját, tehát a címbeli kitétel kissé túlzó.
TovábbBár sok állatnak van bajsza, ez a köztudatban valahogy mégis a macskákhoz kapcsolódik leginkább. De miért van ez így? Tudjuk, hogy a macska pofiján összesen 24 bajusz-szál van, 12 mindkét oldalon, négy sorban vízszintesen elrendeződve.
TovábbMindenkinek megvan a macskás nő sztereotip képe? Kócos hajjal, kezében alutasakos macskaeldellel, cicaszőrös házi ruhában kóvályog, körbeveszi pár doromboló állatka, mégis folyton mérges, fáradt, depressziós, igazi mizantróp.
TovábbFigyeld a testét! Az emberi kommunikációban is erős szerepe van a testbeszédnek, hiszen kutatók szerint az átlagos kétszemélyes társalgásban 65% a nem verbális, 35% pedig a szóbeli alkotóelemek, közlések aránya.
TovábbA „holisztikus” egyike azoknak a szavaknak, amelyek miatt egyesek a fejüket rázzák, mások pedig azonnal a pénztárcájuk után nyúlnak. Mindannyian hallottunk már a holisztikus orvoslásról és az egészséggondozás holisztikus megközelítéséről, de mit is jelent ez pontosan?
TovábbIdőnként fellángolnak a viták a gazdák között, vajon melyik faj jobb. Előző cikkünkben fogalkoztunk is már ezzel a kérdéssel, most pedig kicsit tovább boncolgatjuk., hiszen a vitákat mindazok, akik úgy a macskák, mind a kutyák szerelmesei, meglepődve és álmélkodva szemlélik.
TovábbA macskabarátok számára temérdek lehetőség áll rendelkezésre, hogy milyen cicát válasszanak társuknak. A házi macskák és keverék fajták mellett sokféle fajtatiszta cica is választható, tulajdonságaik alapján. A perzsa, a main coon, a brit talán a legismertebb macskák, de mi a helyzet a sokkal egzotikusabb és ritkább fajtákkal?
Tovább