Mielőtt befogadna egy cicát, meg kell tanulnia, hogyan vegye kézbe, és meg kell tanítania a család gyerekeinek is, hogyan bánjanak az állattal. Az első találkozás mindig nagyon fontos. Az első benyomás, az első érintés örökre meghatározó lehet, nem csak a cica, de a gazda számára is.
TovábbA macskával való kommunikáció közel sem olyan egyszerű, mint gondolná. Ennek ellenére igen fontos szerepe van a nevelésben, a szoros kapcsolat kialakításában. Attól, hogy megtanítja neki a „lefelé” vagy a „nem” szavak jelentését, még semmivel sem lesz fegyelmezettebb vagy jól neveltebb állata.
TovábbValószínűleg nincs olyan gyerek, amelyik ne kérte volna a szüleitől, hogy lehessen valamilyen háziállata. Vannak szülők, akik ezt sosem engednék meg, mások elgondolkodnak, hogy életvitelükhöz egy kutya vagy egy cica illene-e inkább.
TovábbA bolhák már igen régóta keserítik kedvenceik életét és zavarják nyugalmunkat. Ezek az aprócska, szabad szemmel alig látható kis lények szinte minden környezetben képesek a túlélésre. „Beosztással” étkeznek, csendesen mozognak, ráadásul igen gyorsan és agresszíven szaporodnak. Ezek a rossz hírek.
TovábbA bolhásság a leggyakoribb parazitafertőzés úgy a kutyáknál, mint a macskáknál. A teljesen kifejlett bolha alig tűfejnyi méretű, vöröses vagy barnás színű. Leggyakrabban a nyak körül vagy a faroktőnél szeret fészkelni. Maga a bolhafertőzöttség sokkal inkább kellemetlen, mintsem veszélyes.
TovábbHa egyetlen négylábú társ sok örömet képes az ember életében csempészni, akkor logikusan több állat még több örömmel ajándékozza meg, nem? Ám annak ellenére, hogy a több állat több örömöt és mókát jelent, érdemes mérlegelni bizonyos kérdéseket, mielőtt egy újabb négylábút vinne a családba.
TovábbAmerikai kutatók végeztek felmérést azzal kapcsolatban, miért adják a gazdák menhelyre a kutyájukat. Miért válnak meg azoktól, akik iránt hosszú évekre felelősséget vállaltak? A kutatás eredményeképpen megállapították, hogy az első hét ok kutyák és macskák esetében megegyezik.
TovábbA hosszú időn át fagypont alatti hőmérsékleten tartózkodó macska nagy eséllyel szembesül fagyási sérülésekkel. Leginkább azok a testtájak, testfelületek érintettek, ahol a szőrzet ritkább, például a fülek, a farok vége vagy ahol egyáltalán nincs szőrzet. Ezeken a területeken a vérellátás is korlátozottabb.
TovábbElválasztásnak nevezzük azt, amikor a kiscica az anyatej szopását abbahagyva a kiscica elkezd szilárd táplálékot enni. Fontos szakasza ez a macska fejlődésének, és nagyon fontos, hogy megfelelő időben, a megfelelő módon történjen.
TovábbSokszor keresnek, kutatnak a gazdák információk után, hogyan lehetne még jobban, lehetőleg ideálisan összeállítani a cica étrendjét, legyen akár kölyök, felnőtt, vagy idősödő macska. Ebben igyekszünk most segíteni néhány apró ötlettel, tanáccsal.
TovábbNapjainkban egyre nagyobb teret kap az a vélekedés, miszerint a macskákat nem szabad kiengedni a lakásból, a biztonságuk érdekében nem jó, ha időnként szabadon kószálnak. Vannak, akik úgy vélik, a vadon élő védett madarak miatt sem szabad engedni, hogy a macskák kijárjanak.
TovábbSokféle oka lehet annak, ha egy cica elkezd az alomdoboz mellé járni, máshova üríteni, mint ahova szokott. Ezen okok egyike a jelölgetés, azaz amikor a macska szükségét érzi annak, hogy a területét vizeletével jelölje meg.
TovábbA köznyelven a macska-AIDS-nek nevezett betegség ifejezetten rossz állapotot eredményező kór. Az oltási könyvbe FIV (Feline immunodeficiency virus) néven kerül be, amennyiben a cica a megelőző védőoltást megkapja. A FIV mellett még másik két rövidítéssel is találkozhatunk, ezek pedig a FIP és a FeLV.
Tovább