Sok sztereotípia él a kutyák farokkergetésével kapcsolatban, és vannak gazdák, akik kifejezetten tiltják ezt kedvencüknek, mert úgy gondolják, hogy káros. Ugyanakkor a legtöbb viselkedéskutató szerint mindez a játéktevékenység része és alapvetően mormális, bár ők is jelzik, hogy a túlzott vagy kényszeres farokkergetés már nem tekinthető normális viselkedésnek, és beavatkozást igényel..
TovábbAz interneten temérdek videó lelhető fel „rossz” kutyákról. Olyanokról, amelyek kétségbeesetten ugatnak, amikor a gazdi elmegy, olyanokról, amelyek bűnbánó szemekkel néznek, mikor rajtakapják őket valami finomság ellopásán vagy akár bepisilésen.
TovábbNagyon sok kutya előszeretettel puszilgatja a gazdáját, sőt, sok gazdi is megcsókolja időnként négylábú kedvencét. De vajon minden kutya ilyen? Mindegyik egyforma lelkesedéssel nyalja arcon a gazdit, és egyforma örömmel veszi, ha ölbe kapják és puszilgatják?
TovábbNehéz pontosan meghatározni, mit is nevezünk óriás kutyafajtának. Talán a legpontosabb definíció az, hogy ebbe a katgóriába tartoznak az átlagosnál nagyobb termetű ebek., mint például a masztiffok vagy a német dog. 45-50 kilogrammos testúly felett általában már óriás kutyáról beszélhetünk.
TovábbAmikor egy-egy kutya várható élettartama szóba kerül, bizony számít a méret. Általánosságban elmondható, hogy a kistestű kutyák tovább élnek, mint nagy vagy óriás társaik.
TovábbSok történetet lehet hallani arról, hogy olyan emberek, akik korábban csak komoly góygszerek, antidepresszánsok szedésével tudták depressziójukat kordában tartani, elhagyhatták a gyógyszereket, amikor kutyát vagy macskát vettek magukhoz.
TovábbA katonák világszerte használnak kutyákat a különféle harci cselekmények kapcsán, őket a katonai műveletek létfontosságú eszközének tekintik, szoros kötelékek jönnek létre a kutyák és gazdáik között.
TovábbNagyon sok olyan ember van, aki hisz az asztrológiában, abban, hogy a csillagjegy sokat elárul egy ember természetéről. Megtudhatjuk a csillagokból, kinek mi tetszik vagy nem tetszik, milyen a munkamorálja, de még akár azt is, mi a kedvenc virága.
TovábbSok videó kering az interneten olyan találkozásokról, ahol a gazda és kutyája hosszú hónapokig vagy évekig nem látták egymást. A videók alapján úgy tűnik, hogy az idő múlásával a gazda egyre jobban hiányzik a kutyának. De vajon az ebek ugyanúgy tisztában vannak az idővel, mint mi, emberek? Vajon változnak érzelmi reakcióik az idő múlásával?
TovábbMásfél éve ismerkedünk egy korábban csak hírekből, könyvekből ismert fogalommal, a világjárvánnyal. Ha pedig körülnézünk ismeretségi körünkben vagy közösségi oldalaink hírfolyamában, azt láthatjuk, hogy nagyon sok, korábban állatmentes családban élő ismerősünk fogadott be vagy vásárolt kutyát vagy cicát.
TovábbBár sokan azért választanak inkább macskát, mintsem kutyát, merthogy ők közel sem olyan „zajosak”, azért nem szabad azt hinni, hogy a cicák nem adnak ki hangot. Sőt! Nagyon sok fajta, sok macska képes erősen nyávogni, de akár üvöltéshez vagy sikítozáshoz hasonló hangot kiadni, nem beszélve a hangos dorombolásról és más hangokról.
TovábbAz, hogy mennyit és milyen pózban alszik a kutya, mozog-e, forgolódik-e álmában, sokat elmond arról, hogyan érzi magát. Az alvási szokások mesélnek az eb egészségi állapotáról, arról, boldog-e. Tehát ha bármilyen szokatlan dolgot, változást észlel kedvence alvási szokásaiban, érdemes állatorvoshoz fordulni.
TovábbKutyát fotózni nem könnyű, hát még ha az eb egy kajla kölyök. A kutya nem néz felszólításra a kamerába vagy a teefonra, és hiába mondjuk neki, hogy „csíz”, nem fog vigyorogni. Ha vakuzunk, horrofilmbe illően világít a képen a szeme, a természetes fény pedig nem biztos, hogy elég, ha az eb éppen a kanapén hever.
TovábbAzt, hogy kutyával élni jó, egyetlen gazdi sem vitatja. Ez a négylábú társ nem csak az ember legjobb barátja, de támogatja lelki és fizikai egészségét is. Ráadásul aki kutyával él, az sokkal többet tanulhat kedvencétől, mintsem azt gondolná.
TovábbA kutyák általában eléggé intenzíven használják a nyelvüket. Megnyalják a gazdi kezét, arcát, de a padlót, saját szájukat, orrukat, és persze a finom étel után a tálkát is alaposan körbenyalják. Ezen túlmenően a levegő nyalogatása sem ritka az ebeknél.
TovábbSokszor hallani, olvasni, hogy bizony, léteznek úgynevezett hipoallergén kutyák, azaz olyan fajták, melyek kutyaszőr allergiában szenvedő emberek társai is lehetnek. De vajon igaz ez? Vagy aki allergiás, annak egész életére le kell mondania arról, hogy kutyája legyen?
TovábbSokan várják már nyugdíjas éveiket, remélve, hogy pihentető, nyugodt évek várnak rájuk. Ám ez az időszak sokszor magányos is. A gyerekek kirepültek, messzire költöztek, csak ritkán jutnak el az unokákkal a nagyszülőkhöz.
TovábbA „holisztikus” egyike azoknak a szavaknak, amelyek miatt egyesek a fejüket rázzák, mások pedig azonnal a pénztárcájuk után nyúlnak. Mindannyian hallottunk már a holisztikus orvoslásról és az egészséggondozás holisztikus megközelítéséről, de mit is jelent ez pontosan?
TovábbIdőnként fellángolnak a viták a gazdák között, vajon melyik faj jobb. Előző cikkünkben fogalkoztunk is már ezzel a kérdéssel, most pedig kicsit tovább boncolgatjuk., hiszen a vitákat mindazok, akik úgy a macskák, mind a kutyák szerelmesei, meglepődve és álmélkodva szemlélik.
TovábbMi határozza meg, hogy valaki inkább kutyás, vagy inkább macskás ember? Vagy azt, hogy mindkét fajt egyformán szereti? Milyen okok állhatnak amögött, hogy valaki egyik vagy másik, esetleg mindkét faj mellett teszi le a voksát?
Tovább