A méret a lényeg - avagy kutyafekvő kisokos

A méret a lényeg - avagy kutyafekvő kisokos

Az egyszerű vászontól a luxuskivitelű puha bőrig mindenféle anyagból kaphatók párnák és kutyafekhelyek. Nem csak a tisztítási lehetőségeket kell szem előtt tartani, de temérdek kérdést is jó, ha megválaszol a gazdi, mielőtt első felindulásból megvenne egy neki tetsző és lakás stílusához illő kutyaágyat.

Tovább
Párna vs. kutyaágy

Párna vs. kutyaágy

Most komolyan: ágy kell a kutyának, vagy elegendő egy takaró, vagy éppenséggel egy párna? Nem mindegy, min fekszik az eb? Hát nem! Ők is szeretnek kényelmesen aludni, nyugodtam pihenni, ráadásul az ízületek, csontok védelme érdekében kell is a puha, meleget adó vacok.

Tovább
Keleti kényelem

Keleti kényelem

Valóban kell a kutyának a baldachinos ágy, esetleg emeletes csupacsoda, vagy bőven elég egy párna, egy ócska takaró a sarokban? A kutya ágya része a lakásnak. Elsősorban nem arra kell gondolni, hogy vajon mit szólnak a vendégek hozzá – bár ez sem utolsó szempont -, hanem hogy a család számára a szemnek is kellemes látvány legyen.

Tovább
Egy ágy nem ágy!

Egy ágy nem ágy!

Egy ágy nem ágy! Gondoljon csak bele: éjjel a családi ágyban alszik, de napközben a kanapén heveredik el, ott szunyókál ebéd után. Nyáron, ha jó idő van, a terszon a hintaágy vagy a napágy várja. Van bőséggel lehetőség, ahol az ember fáradt lábait kinyújtóztathatja, elheverhet, akár aludni egyet, akár csak lustálkodni.

Tovább
A gyengéd szívű gigantikus eb

A gyengéd szívű gigantikus eb

A hatalmas ellenére minden dog azt gondolja magáról, hogy ő egy öleb. Örömmel másznak a gazdi ölébe egy kis simogatásért, tudomást sem véve hatalmas termetükről és súlyukról. Ez az édes, kedves, szeretettel teli fajta nagyon sok országban igen népszerű, nálunk sajnos nem annyira méltányolják, legfőképpen pont a mérete miatt.

Tovább
Póráz

Póráz

Amikor kiskutya kerül a házhoz, az egyik legnagyobb kihívás, hogy milyen nyakörvet, pórázt vegyünk neki. A nyakörv vs. hám vita eldöntése sem egyszerű, hiszen a funkció sokszor szemben áll a kivitelezéssel. Ráadásul a kiskutya jó eséllyel hamar kinövi a nyakörvet, hámot, tehát érdemes előre is gondolkodni.

Tovább
Ismerkedés új emberekkel

Ismerkedés új emberekkel

A világ tele van különféle egyéniségekkel és személyiségekkel. Alapvető, hogy a kutya megtanulja, hogyan viszonyuljon másokhoz, hogyan kezelje azt, hogy a többi kutya, más állatok és az összes, őt körülvevő ember külön egyéniség.

Tovább
Gazdi-iskola

Gazdi-iskola

Alapvető szabály a kutyák nevelésében, hogy a kölyökkutyákat és később a felnőtt egyedeket a fajta jellegének, temperamentumának, használati céljának megfelelően kell nevelni.

Tovább
Függelékek a kutyán

Függelékek a kutyán

Minden kölyök utálja a nyakába kötözött valamit, amit mi nyakörvnek hívunk. Első reakciója, hogy le akarja szedni onnan az idegen tárgyat. Az első felhelyezéskor ügyeljen arra, hogy a nyakörv ne legyen túl szoros, de laza se. Akkor jó, ha felhelyezés után éppen még befér a nyakörv és a nyak közé a kisujja.

Tovább
Nyakörvek - minden, amit tudnod kell

Nyakörvek - minden, amit tudnod kell

Az egyik legelső és legalapvetőbb felszerelés, amire a kutyának szüksége van, az a nyakörv. Egyrészt szükséges azért, hogy ha kutyád elkeveredne, akkor a nyakörvön elhelyezett biléta vagy egyéb jelzés alapján könnyebben azonosítható legyen, másrészt ehhez tudod majd csatlakoztatni a pórázt.

Tovább
Kérdezz-felelek a tápokról

Kérdezz-felelek a tápokról

Zavarba ejtően nagy a kínálat a kutyák és macskák számára kínált tápok terén. Ahhoz, hogy biztos legyen, jót vásárol kedvencének, érdemes tíz kérdésnek utánajárni a gyártóval kapcsolatban. Ne habozzon, kérdezzen utána, és ne feledje, a kitérő válaszok mindig gyanúsak!

Tovább
A tökszezon közepén

A tökszezon közepén

A tök ízét sokan szeretik, mások kifejezetten nem kedvelik. Tény azonban, hogy a kedvelők számára a tök – típusától függetlenül - minden idényben ízletes, és vitaminokban gazdag táplálék. De gondolta volna, hogy házi kedvenceink, a kutyák és a macskák is igencsak kedvelik a tök ízét?

Tovább
Játék és a város zaja

Játék és a város zaja

Játékkal szinte mindenre megtanítható a kutya. Igen, a játék is a nevelés része, talán az egyik legfontosabb eszköz a szeretet és a türelem mellett. Minden kölyök szeret játszani, és a játék nagyon fontos része fizikai és mentális fejlődésüknek.

Tovább
Kutya a forró kocsiban

Kutya a forró kocsiban

Nincs nyár, hogy ne lenne tele a média kocsiba zárt gyerekekről, állatokról szóló híradásokkal. Pedig minden évben, már a nyári szezon kezdete előtt többször is elmondják a szülőknek és a gazdiknak, hogy ne hagyják az autóba zárva csemetéjüket és kedvencüket, még akkor sem, ha csak rövid időre tervezik elmenni.

Tovább
Ismétlés a tudás atyja

Ismétlés a tudás atyja

Jómagam nem vagyok kutyakiképző, így csak azokat a tapasztalatokat tudom megosztani önökkel, amik a kutya alapvető neveléséhez, a mindennapi együttéléshez szükségesek.

Tovább
Rossz szokás a rágcsálás

Rossz szokás a rágcsálás

Az, hogy a kutyák rágcsálnak, normális dolog. A gondok akkor kezdődnek, amikor valami olyat csócsálnak meg, amit mi nem szeretnénk. Mondjuk mérgező növényt, veszélyes villanyvezetéket vagy méregdrága Prada cipőt. Ez már ugye kevésbé tolerálható viselkedés?

Tovább
Pikk-pakk csomag az ebnek

Pikk-pakk csomag az ebnek

Ahhoz, hogy utazása kedvencével kellemes és élvezetes legyen, bizonyos előkészületeket kell tenni és vannak elmaradhatatlan tárgyak, amiket célszerű a csomagba készíteni. Bármilyen váratlan esemény vagy vészhelyzet adódhat, jobb, ha előre felkészül, mintsem hogy kapkodjon, ha bekövetkezik. 

Tovább
Beszélget a kutya

Beszélget a kutya

Az ugatás a kommunikáció eszköze a kutyáknál. Így tartják a kapcsolatot nem csak az emberekkel, de a közelebb-távolabb levő fajtársakkal is. A közelben levő gazda vagy állatok számára az ugatást más kommunikációs jelekkel – farokcsóválás, testtartás, stb. – tarkítják, hogy minél érthetőbb legyen számukra az üzenet.

Tovább
Bikinialak a nyárra

Bikinialak a nyárra

Mikor a kutya először néz kétlábú barátjára némi maradék spagettiért vagy oldalasért könyörögve a vacsoránál, akkor gondolkodik csak el az ember, vajon miért fogyóztatja a kutyát, ha a saját egészségével kevéssé sem törődik. Addig a pillanatig saját súlyfeleslege korántsem fontos, de nem lényeges a sok járulékos betegség lehetősége sem.

Tovább
Ne rágd a kefét, ha rágja a kefét

Ne rágd a kefét, ha rágja a kefét

Kedvenc kölyökkutyája előszeretettel rágcsálja a karját, az ujjait, ahelyett, hogy a csontját csócsálná?  Kölyökkorban teljes normális, hogy a kutyák az egymással való játék során a szájukat is „használják”. Ám amikor az emberrel való interakcióban is megjelenik a rágás, az már nem kellemes.

Tovább