Fogápolás

Fogápolás

Az egészséges kutyafogak titka a rendszeres fogmosás, az egészséges étrend és a sok rágható játék. A baktériumok és bizonyos ételek könnyen lepedék-lerakódást okoznak a fogakon, mely hamar fogkővé alakul.

Tovább
A karmok ápolása

A karmok ápolása

Alapszabály, hogy amint a kutya karma a talajhoz ér, le kell vágni. Ha azt hallja, hogy a padlón kopog kedvence körme, ez azt jelzi, bizony már hosszú. A lusta ebek számára a pedikűr akár heti program is lehet, míg a durva, kemény talajon sokat sétáló és szaladgáló kutyák esetében ez sokkal ritkább.

Tovább
A mancsok ápolása

A mancsok ápolása

A mancsokon találahtó talppárnák feladata igen fontos, hiszen ezek extra védelmet nyújtanak a csontoknak és ízületeknek, védik azokat a sérülésektől és a szélsőséges időjárási körülmények hatásaitól.

Tovább
A viharos múlt...

A viharos múlt...

A kutyák agressziója sokféle formában jelentkezhet: dominancia, félelem alapú, örökletes, irányított, territoriális vagy birtokló – ám az ok mindegy, a dolog tarthatatlan. Mivel a kutyák általában nagyobbak, erősebbek, mint mi, agressziójuk nem csak veszélyes, de bizony vissza is fordul feléjük.

Tovább
Öreg kutya nem vén kutya

Öreg kutya nem vén kutya

Mindannyian megöregszünk egyszer. Azonban amíg nem látjuk, hogy kedvencünk már nehezen megy fel a lépcsőn, vagy nedves foltot hagy a párnáján, nem is fogjuk fel, hogy bizony, elszállt felette az idő, ő is megöregedett. A legtöbb gazdának meg kell élnie, hogy kutyája meghal, és bármennyire is nem akarunk erre gondolni, mindannyiunknak fel kell készülnie a szomorú valóságra.

Tovább
Oltások kölyökkortól felnőtt korig

Oltások kölyökkortól felnőtt korig

Különösen fontos, elsősorban éretlen immunrendszere miatt, hogy a kiskutya minden szükséges oltást megkapjon. A nem megfelelő vakcinázás következménye súlyos, sokszor halálos kimenetelű betegség lehet. Az oltásokat a kutya egész életén át kapja, megelőzendő egyes fertőző betegségek kialakulását.  A vakcinázás stimulálja az immunrendszert azáltal, hogy antitestek termelődnek, így pedig a szervezet képes felvenni a küzdelmet a halálos betegséget okozó fertőzéssel szemben.

Tovább
Hogyan lehetsz jó gazdi a nyári forróságban?

Hogyan lehetsz jó gazdi a nyári forróságban?

Az idei nyár bizony odapakolt nekünk rendesen már eddig is.  Dőlnek a melegrekordok, riadoznak a tévében, rádióban, mindenhonnan ömlik a jó tanács, mit kell tennünk, hogy elviseljük a nagy meleget.

Tovább
Határok nélkül - kutyával

Határok nélkül - kutyával

Utazni nem csak nagy távolságra és nem csak autóval lehet. Akárhová, és akármilyen járművel is indul útnak a gazda, a négylábúval való közlekedésnek szabályai vannak, melyet egyrészt az útitársak, másrészt a gazda és a kutya biztonsága céljából feltétlenül be kellé tartani.

 

Tovább
Mikor muszáj orvoshoz vinni az állatokat?

Mikor muszáj orvoshoz vinni az állatokat?

Nem meglepő egy gazdának, pusztán tényszerű: az állatok nem tudják elmondani, ha valami bajuk van. Egyetlen megoldás van: figyelni a jeleket, bízni az ösztönökben, és amint valami változást észlel a kutya vagy a macska viselkedésében, akkor fokozottabb figyelemmel kell lenni.

Tovább
A tiszta szoba titka

A tiszta szoba titka

Minden kutya alapvetően terület-tiszta. Már a háromhetes kölyöknél is megfigyelhető, hogy az alomban nem oda piszkít, ahol alszik. Kis kurta lábain arrébb mászik, elvégzi a dolgát, majd visszabújik a testvéreihez.

Tovább
Doboz vagy ketrec – avagy hogyan szoktassuk hozzá a kutyát

Doboz vagy ketrec – avagy hogyan szoktassuk hozzá a kutyát

Mi mindenre lehet jó a szállítódoboz? Ugye, nem gondolja, hogy csak akkor lehet elővenni, amikor éppen állatorvoshoz viszi kedvencét, vagy éppen nyaralni indulnak? A doboz, ketrec vagy mobilkennel lehet biztonságos, kényelmes kuckó is ám! Sőt, a gazdi életét is megkönnyíti, amikor szükséges.

Tovább
Csíp, szúr, harap és mar

Csíp, szúr, harap és mar

Temérdek élősködő van, amelyik kedvencükre pályázik, őt tartja a legmegfelelőbb élőhelynek. A jó hír az, hogy egy-két megoldással szinte az összes ellen lehet védekezni. A legtöbb gazdi azt gondolja, kizárt dolog, hogy nála ilyen előfordulhat! Nos, olyan ez, mint a fejtetű: az is a legtisztább hajat szereti, garantáltan abba mászik át. A kutyák élősködői sem válogatnak, a legtisztábban tartott, legillatosabb ebre is előszeretettel ugranak át, ha tehetik.

Tovább
Kutya-macska barátsága

Kutya-macska barátsága

Sokszor érkezik kölyökkutya olyan családba, ahol már élnek más állatok. Az, hogy ez mennyire okoz majd problémát, nagyban függ attól, milyen faj él régebben a lakásban. Érthető módon a halak nem túlzottan jelentenek gondot, ellenben a madarak, rágcsálók és macskák bizony kevésbé fogadják szívesen az új jövevényt, valamint a gazdának is fel kell készülnie esetleges apróbb problémákra.

Tovább
Viselkedés más háziállatokkal

Viselkedés más háziállatokkal

Lehet, hogy a kölyökkutya és a család sziámi cicája sose lesznek a legjobb barátok, de a minimum az, hogy elfogadják és tolerálják egymást.

Tovább
Rágódjunk a csonton

Rágódjunk a csonton

Sokan nem tudják eldönteni, merjenek-e a csontot adni a kutyájuknak, vagy sem. Szüksége van-e az ebnek erre, hasznos-e számára, vagy csak szükségtelen veszélyforrás. Nos, a kutya vadonélő őse táplálékát nem filézve és főzve kapta, hanem elejtve zsákmányát azt teljes egészében elfogyasztotta.

Tovább
Mi van, ha baj van?

Mi van, ha baj van?

Balesetek a kutyával is előfordulhatnak, akár otthon, akár séta közben. gazdának fel kell készülnie a váratlan helyzetekre és tudnia kell felmérni a helyzet súlyosságát. Általában elsőkutyás gazdák pánikszerűen rohannak orvoshoz az első apró köhintésre, de higgye el, erre nincs mindig szükség.

Tovább
Viselkedés más kutyákkal

Viselkedés más kutyákkal

Még azok a kutyák is, amelyek majdhogynem embernek hiszik magukat, és úgy is viselkednek, meg kell, hogy tanulják a más kutyákkal zajló interakciókat, a kutyák közötti kommunikációt. Óhatatlanul is találkoznak más ebekkel életük során.

Tovább
Ha fenyeget a veszettség...

Ha fenyeget a veszettség...

A veszettség vírusos eredetű megbetegedés, mely az összes emlős, beleértve az embert is, agyára és genricére gyakorol hatást. A betegség megelőzhető. Maga a „veszettség” szó viszonylag félelemkeltő az emberek számára, ugyanis ha a tünetek egyszer megjelennek, közel 100 százalékos az elhullási arány.

Tovább
A köhögős kutya - avagy a kennelköhögés

A köhögős kutya - avagy a kennelköhögés

A kennelköhögés összefoglaló elnevezése egy összetett, vírusos és bakterális eredetű felső légúti megbetegedésnek. A betegség a gégefő és a légcső gyulladását okozza, ebből alakul ki a hörghurut, mely iegn hasonló a humán hörghuruthoz.

Tovább
A parvovírusos kutya

A parvovírusos kutya

A kutyák parvovírusa egy igen erősen fertőző vírusfajta, mely gyakorta akár végzetes is lehet az állat számára. A vírus a kutya szervezetének gyorsan osztódó sejtjeit támadja meg, legintenzívebben a béltraktusban. A parvovírus a fehérvérsejteket is támadja, és ha fiatal állat fertőződik, a vírus károsíthatja a szívizmokat és egész életen át tartó kardiológiai problémát okozhat.

Tovább