A rágás teljesen normális viselkedés, nem csak a kutyáknál, de a macskáknál is. Vannak állatok, melyek a fogváltás után, felnőtt korukra kinövik az erős rágási hajlamot, míg másoknál egész életükben megmarad.
TovábbA basenji különleges kinézete miatt csak olyan emberek számára ajánlott, akik nem veszik zokon, ha a figyelem rájuk irányul. Aki egy ilyen kutyával sétál, azt bizony mindenhol megbámulják. De hát mit lehet tudni erről a különleges fajtáról?
TovábbFehérje, szénhidrát, vitamin, ásványi anyag, nyomelem. Ugye, mennyiszer találkozunk ezekkel a kifejezésekkel a hétköznapokban? Még csak diéta sem kell hozzá, hogy ezekbe belefussunk. De mi a jelentősége annak, hogy mennyi fehérje, szénhidrát, stb. van egy tápban? Egyáltalán: miből áll össze a kutya eledele?
TovábbSok gazda hajlamos kedvencét asztalról etetni, akár maradékokkal, akár megosztva vele ebédjét, vacsoráját. Ám szerencsére nagyon sokan vannak már, akik tudják, hogy az étel, ami nem csak finom, de egészséges és biztonságos is az ember számára, nem feltétlenül az a kutyának.
TovábbAz idei nyár bizony odapakolt nekünk rendesen már eddig is. Dőltek a melegrekordok, riadoznak a tévében, rádióban, mindenhonnan ömlött a jó tanács, mit kell tennünk, hogy elviseljük a nagy meleget.
TovábbMindig a kutya életkora és életmódja határozza meg étrendjének összeállítását. Más és más menü való a kölyöknek, a növendéknek, az öreg vagy otthon lustálkodó kutyának, illetve az aktívan sportolónak vagy vadászónak, megint másféle táplálékra van szüksége a vemhes vagy szoptatós szukának, illetve a kiállításra járó ebnek.
TovábbA kutyák és a vadászatok évszázadok óta szorosan kötődnek egymáshoz. A régmúlt időknek nem volt olyan nagyhírű, ismert vadásza, aki ne szerette volna a kuytákat, és ne tartott volna jó pár vadászebet.
TovábbAkárcsak a nápolyi masztiff és egyéb molosszus fajták eredete, a cane corso története is az ókorig vezethető vissza. A fajta elkötelezettjei szerint közvetlen őse a „Chanis Pugnax” (az ősi római molosszus), mely részt vett a római légió hadjárataiban és küzdött a római arénákban.
TovábbA kiegyensúlyozott étrend nagyon lényeges a kutya sejtháztartásának, növekedésének és általános egészségének biztosítása és megóvása érdekében. Szükségleteinek korlátozása csak állatorvosi javaslatra történhet, amennyiben ezt betegség indokolja.
Tovább„A kutyák nagyok. Több mint két „sawk” magasak (a sawk hagyományos mértékegység, amely egy felnőtt ember könyökétől az ujja hegyéig terjedő szakasz hosszát jelöli). Különféle színekben fordulnak el. És minden kutyának van egy taréj a hátán.”
TovábbMegérkezett a kutyus, felszerelés készen, fekhely a helyén, eljön az első vacsora ideje… de mégis hogyan, és mit adjunk neki? A kutyák etetéséről majdnem annyi nézet, és tévhit létezik, mint a gyermekek helyes táplálását illetően.
TovábbSenki számára sem kötelező feladat kutyája nevelése. Sőt, kutyát tartani sem kötelező. Ám ha úgy döntött, hogy életét megosztja egy négylábúval, akkor azért és annak tetteiért is felelősséget is vállalt. Nevelés nélkül pedig nem csak a kutya, de a gazda is rosszabb helyzetben lesz.
TovábbA kölyökkutya nevelésének elsődlegesen a szocializációra és a nem kívánatos viselkedési formák kialakulásának megelőzésére kell fókuszálnia. Ne arra összpontosítson, hogy engedelmességre nevelje az ebet, hanem alapozza meg szocializációját. Ezek a nevelési lépcsőfokok bizony nem felcserélhetők!
TovábbKörnyezeti szempontból lényeges a városi kutyák kérdése. Életüket az ellentétek jellemzik. Napközbeni létük nyugodt és csendes, igencsak korlátozott kilátással a környező világra. A benti békével és nyugalommal szöges ellentétben áll a város nyüzsgő, csillogó, zajos világa, az embertömeg és a sok-sok jármű.
TovábbA nevelés és kiképzés hosszútávú és szoros kapcsolatot épít ki a kutya és gazdája között. Egy jól nevelt kutya sokkal aktívabb és kellemesebb családtag. Egy megfelelően szocializált ebbel könnyebb a nyaralás, a parkbéli séta vagy akár egy látogatás a barátoknál, családtagoknál.
TovábbA vadászat fejlődése az emberiség fejlődésétől elválaszthatatlan. Már a domesztikáció kezdetén voltak olyan kutyák az ősember mellett, melyek elkísérték a vadászatokra, később egyre jobban segítve munkájukat a zsákmány felkutatásában.
TovábbKánikula, mennydörgés, szél, eső, szürke égbolt – ezek mindegyike hatással lehet a kutya viselkedésére és hangulatára. Az emberekhez hasonlóan a kutyák is egyedi és eltérő módon reagálnak az időjárási változásokra és frontokra. Sok kutya fél a mennydörgéstől, mások levertek és kedvetlenek a hideg, téli hónapok alatt.
TovábbAz általánosan elfogadott javaslat az, hogy a kiskutya ne kerüljön közösségbe addig, amíg oltásait meg nem kapja. Ugyanakkor léteznek olyan kutyaovik, ahol előzetes ellenőrzés, az oltások igazolása után a kölyök részt vehet az órákon.
TovábbEgy gyerek számára sem elegendő fizikai és mentális kihívás, ha leültetik a számítógép vagy a tévé elé, azzal a felkiáltással, hogy játsszon. Legalább ennyire nem elég a kölyökkutyának sem, ha csak úgy "elvan" a lakásban, vagy a kertben.
TovábbLassan mindenhol véget ér a karantén időszaka. Voltak országok, ahol hosszú időre zárkóztak otthonaikba az emberek, másutt ez csak pár hét volt, de szinte mindenütt a világon ezzel a módszerrel próbáltak megvívni a vírus terjedésével.
Tovább