A hosszú időn át fagypont alatti hőmérsékleten tartózkodó macska nagy eséllyel szembesül fagyási sérülésekkel. Leginkább azok a testtájak, testfelületek érintettek, ahol a szőrzet ritkább, például a fülek, a farok vége vagy ahol egyáltalán nincs szőrzet. Ezeken a területeken a vérellátás is korlátozottabb.
TovábbEgyelőre szerencsénk van az időjárással. Még nem érkezett meg az igazi locspocs, a nagy, őszi esőzések ideje. A nyári viharok gyorsan elvonultak, a napsütéstől hamar felszáradt a föld. Igaz, a cica sem igazán szeret zuhéban kimászkálni, nem a legkedveltebb tevékenysége ilyenkor fára mászni, vagy vadászgatni.
TovábbNapjainkban egyre nagyobb teret kap az a vélekedés, miszerint a macskákat nem szabad kiengedni a lakásból, a biztonságuk érdekében nem jó, ha időnként szabadon kószálnak. Vannak, akik úgy vélik, a vadon élő védett madarak miatt sem szabad engedni, hogy a macskák kijárjanak. Nos, érthető, ha valaki nem szeretné, hogy drága, törzskönyvezett cicája elvesszen vagy megsérüljön, ugyanakkor azt is érdemes figyelembe venni, hogy a macska örök életében magányos vadász marad, akinek lételeme a portyázás és a zsákmány elfogása.
TovábbElválasztásnak nevezzük azt, amikor a kiscica az anyatej szopását abbahagyva a kiscica elkezd szilárd táplálékot enni. Fontos szakasza ez a macska fejlődésének, és nagyon fontos, hogy megfelelő időben, a megfelelő módon történjen.
TovábbSokszor keresnek, kutatnak a gazdák információk után, hogyan lehetne még jobban, lehetőleg ideálisan összeállítani a cica étrendjét, legyen akár kölyök, felnőtt, vagy idősödő macska. Ebben igyekszünk most segíteni néhány apró ötlettel, tanáccsal.
Tovább